Az elmúlt időszak igen megterhelő volt sokunk számára. A megváltozott körülményekhez való alkalmazkodás, a korlátozások és maga a járványhelyzet is kimerítette pszichés erőforrásainkat. Sokan élünk meg kimerültséget, fásultságot és céltalanságot a mindennapjaink során. Mentális energiáink megfogyatkozása nem várt negatív következményekhez, akár betegségekhez vezethet. Ezek megelőzésének érdekében foglalkoznunk kell a pszichés jóllétünk „karbantartásával.” Mi szükséges a pszichológiai jólléthez, a boldogságunkhoz? Miben segíthet a pozitív pszichológia? Milyen mindennapi feszültségoldó technikákat érdemes bevetni? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ az első PszichoCafé rendezvényünk során szakmai előadóinkkal egy izgalmas kerekasztal-beszélgetés során. Ezt ne hagyd ki!
A Megoldásközpont csapata szeretné erősíteni a pozitív pszichológiai, megoldásközpontú szemléletmódot, ezáltal támogatva az emberek mentális egészségének fenntartását a hétköznapokban. Ennek érdekében önállóan, életvitelszerűen alkalmazható pszichológiai, önismereti gyakorlatokat osztunk meg online felületeinken – és mostantól élőben; a PszichoCafé rendezvényeinket is ezzel a céllal hozzuk el Nektek.
Hogyan őrizzük meg az életkedvünket?
Egy kérdés, ami bármilyen élethelyzetben, bármilyen életkorban aktuálissá válhat. Az életkedv definíciója szerint
Az a lelki állapot, illetve tulajdonság, melynél fogva valaki kedvét, örömét találja az életben, kedvvel vesz részt az egyéni és a közösségi élet tevékenységeiben.
– A magyar nyelv értelmező kéziszótára
A végeláthatatlan feladatok sűrűjében vagy a mindennapok hajtásában hamar érezhetjük úgy, hogy lemerülnek az életkedvtartalékaink. Ilyenkor nem tudunk olyan örömmel és lelkesedéssel jelen lenni az életünkben, mint szeretnénk.
Mit tehetünk mentális erőforrásaink feltöltése érdekében? A megoldásfókuszú megközelítés gyakorlatias tippeket és életszerű tanácsokat kínál, amelyeket bevethetünk a mindennapjaink során.
A kerekasztal-beszélgetés tagjai
- Dr. Fodor Szilvia
Pszichológus, egyetemi adjunktus, az ELTE PPK Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék oktatója, a Budapesti Európai Tehetségközpont munkatársa, édesanya. - Papp Csilla
Média Divízió Igazgató /Lorinvest Zrt./, az Alföld Televízió, író, a HajduPress hírportál, valamint a cég rendezvényszervező ágazatának vezetője, édesanya. - Dr. Szemán-Nagy Anita
Klinikai szakpszichológus és pszihoterapeuta, édesanya. - Dr. Holló Gábor
Klinikai kutatási munkatárs, volt egyetemi oktató, biológus, édesapa.
Megoldásközpont PszichoCafé
A Megoldásközpont csapata nagy örömmel és lelkesedéssel jelenti be, hogy útjára engedjük a PszichoCafé rendezvénysorozatot!
Izgalmas, konstruktív kerekasztal-beszélgetésekkel, pozitív pszichológiai szakmai eszmecserékkel, inspiráló, gyakorlatorientált előadásokkal és baráti hangulattal várunk mindenkit, aki többet szeretne az élettől, és nem éri be az egyszerű sablonválaszokkal. Küldetésünk az önismereti út, a személyiségfejlesztés támogatása mindenki számára, aki nyitott a pozitív pszichológiai, megoldásközpontú szemléletre.
A PszichoCafé rendezvénysorozatunk alapját a debreceni közönség által közkedvelt kerekasztal-beszélgetések adják, melyeket három havonta rendezünk meg. Az érdeklődők minden alkalommal a szakmájukban jártas, hiteles szakemberekkel – pszichológusokkal, valamint az adott téma szakértőivel – találkozhatnak, akik értékes gondolatokkal, szakmai tudással járulnak hozzá a beszélgetés színvonalához.