fbpx

Hogyan őrizzük meg az életkedvünket? – Itt a Megoldásközpont PszichoCafé!

Átlagos olvasási idő: 2 perc

Az elmúlt időszak igen megterhelő volt sokunk számára. A megváltozott körülményekhez való alkalmazkodás, a korlátozások és maga a járványhelyzet is kimerítette pszichés erőforrásainkat. Sokan élünk meg kimerültséget, fásultságot és céltalanságot a mindennapjaink során. Mentális energiáink megfogyatkozása nem várt negatív következményekhez, akár betegségekhez vezethet. Ezek megelőzésének érdekében foglalkoznunk kell a pszichés jóllétünk „karbantartásával.” Mi szükséges a pszichológiai jólléthez, a boldogságunkhoz? Miben segíthet a pozitív pszichológia? Milyen mindennapi feszültségoldó technikákat érdemes bevetni? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ az első PszichoCafé rendezvényünk során szakmai előadóinkkal egy izgalmas kerekasztal-beszélgetés során. Ezt ne hagyd ki!

PszichoCafe-2

A Megoldásközpont csapata szeretné erősíteni a pozitív pszichológiai, megoldásközpontú szemléletmódot, ezáltal támogatva az emberek mentális egészségének fenntartását a hétköznapokban. Ennek érdekében önállóan, életvitelszerűen alkalmazható pszichológiai, önismereti gyakorlatokat osztunk meg online felületeinken – és mostantól élőben; a PszichoCafé rendezvényeinket is ezzel a céllal hozzuk el Nektek.

Hogyan őrizzük meg az életkedvünket?

Egy kérdés, ami bármilyen élethelyzetben, bármilyen életkorban aktuálissá válhat. Az életkedv definíciója szerint

Az a lelki állapot, illetve tulajdonság, melynél fogva valaki kedvét, örömét találja az életben, kedvvel vesz részt az egyéni és a közösségi élet tevékenységeiben.

– A magyar nyelv értelmező kéziszótára

 A végeláthatatlan feladatok sűrűjében vagy a mindennapok hajtásában hamar érezhetjük úgy, hogy lemerülnek az életkedvtartalékaink. Ilyenkor nem tudunk olyan örömmel és lelkesedéssel jelen lenni az életünkben, mint szeretnénk.

Mit tehetünk mentális erőforrásaink feltöltése érdekében? A megoldásfókuszú megközelítés gyakorlatias tippeket és életszerű tanácsokat kínál, amelyeket bevethetünk a mindennapjaink során.

A kerekasztal-beszélgetés tagjai

  • Dr. Fodor Szilvia
    Pszichológus, egyetemi adjunktus, az ELTE PPK Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék oktatója, a Budapesti Európai Tehetségközpont munkatársa, édesanya.
  • Papp Csilla
    Média Divízió Igazgató /Lorinvest Zrt./, az Alföld Televízió, író, a HajduPress hírportál, valamint a cég rendezvényszervező ágazatának vezetője, édesanya.
  • Dr. Szemán-Nagy Anita
    Klinikai szakpszichológus és pszihoterapeuta, édesanya.
  • Dr. Holló Gábor
    Klinikai kutatási munkatárs, volt egyetemi oktató, biológus, édesapa.

Megoldásközpont PszichoCafé

A Megoldásközpont csapata nagy örömmel és lelkesedéssel jelenti be, hogy útjára engedjük a PszichoCafé rendezvénysorozatot!

Izgalmas, konstruktív kerekasztal-beszélgetésekkel, pozitív pszichológiai szakmai eszmecserékkel, inspiráló, gyakorlatorientált előadásokkal és baráti hangulattal várunk mindenkit, aki többet szeretne az élettől, és nem éri be az egyszerű sablonválaszokkal. Küldetésünk az önismereti út, a személyiségfejlesztés támogatása mindenki számára, aki nyitott a pozitív pszichológiai, megoldásközpontú szemléletre.

A PszichoCafé rendezvénysorozatunk alapját a debreceni közönség által közkedvelt kerekasztal-beszélgetések adják, melyeket három havonta rendezünk meg. Az érdeklődők minden alkalommal a szakmájukban jártas, hiteles szakemberekkel – pszichológusokkal, valamint az adott téma szakértőivel – találkozhatnak, akik értékes gondolatokkal, szakmai tudással járulnak hozzá a beszélgetés színvonalához.


Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal is! 😉
Facebook
Email
Nyomtatás
0 0 szavazatok
Cikk értékelése
Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Legidősebb
Legújabb Legnépszerűbb
Beépített visszajelzések
Megnézem az összes hozzászólást

Belső Egyensúly Teszt — Ingyenes Önismereti kérdőív

Ez a rövid, de mélyreható teszt segít felmérni, milyen gyakran éled meg a tudatos jelenlét állapotát, és hogy milyen gyorsan találod meg újra a belső középpontodat, ha megpróbálnak magukkal sodorni az életed viharai – a stressz, a szorongás stb.

Ha valaha is érezted már, hogy bizonyos helyzetekben kizökkensz a belső egyensúlyodból, vagy éppen azt keresed, hogyan térhetsz vissza gyorsabban a békés, kiegyensúlyozott állapotodba, akkor ez neked szól!

Neked ajánljuk
Autista a gyermekem?! – Az autizmusról szülői szemmel
Hogyan ne tántorítson el a hibázás? – Örülj a hibádnak!
Hiperaktív gyermek a családban – Gyógypedagógus és érintett anyai szemmel
<strong>Térkép útkeresőknek, avagy hogyan találd meg a saját utad?</strong>
8 +1 tipp, ami anyaként segíthet elűzni a félelmeidet a munkába való visszatérés előtt

Az Asperger-szindróma az autizmus spektrumzavar egyik enyhébb megjelenési formája. „Jól funkcionáló autistaként” is szokták nevezni a tüneteit mutató személyeket –

//
2023. december 21.

Mire valóak a hibáink? Hogy rossz érzéseink legyenek, és eltántorítsanak a céljainktól? Vagy arra, hogy tanuljunk belőlük? Vajon miből tanulunk

//
2023. szeptember 9.

Kirekeszt. Félelmet kelt. Peremre helyez. Az élet sava-borsa. Csak néhány jelző arról, hogy kinek mit jelent ez a négy betű: ADHD. Amikor

//
2023. március 28.

Létezik-e olyan, hogy megérkezés, vagy az egész élet önmagában egy útkeresés? Amikor túrázni megyünk, van előttünk egy térkép, kezünkben egy

//
2024. január 8.

A család legnagyobb öröme a szeretteik boldog élete, az együtt töltött idő és a közös sikerek – különösen, ha ez a családi összefogáson

//
2023. március 17.
0 0 szavazatok
Cikk értékelése
Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Legidősebb
Legújabb Legnépszerűbb
Beépített visszajelzések
Megnézem az összes hozzászólást
0
Te hogy látod? Szólj hozzá a témához!x